Chemické kotvy

Chemické kotvy – bezpečné upevnění i za extrémních podmínek

Chemické kotvy představují bezpečný způsob, jak upevnit velkou zátěž. Hodí se pro kotvení dynamicky namáhaných konstrukcí, technologických zařízení, lešení či stavebních dílů. Uplatňují se především také v narušeném zdivu a všude tam, kde hrozí poškození zdi od pnutí z klasických hmoždinek. Chemické kotvy jsou také označovány jako chemická malta.

 

Použití:

  • k uchycení závitových tyčí do zdi, do betonu - pozednice do věnce.

 

Hlavní výhody:

  • snadné a rychlé použití,
  • nezpůsobuje pnutí ve zdi, 
  • nehrozí, že se ve zdi začne protáčet,
  • vysoká únosnost.

 

KOTVIX PSF polyester bez styrenu

Jednou z chemických kotev, kterou naleznete v naší nabídce, představuje KOTVIX PSF, což je dvousložkové kotevní lepidlo, jež můžete použít jak v pevném, tak dutém podkladu se středním zatížením. Vyznačuje se krátkou dobou tuhnutí.

KOTVIX VSF vinylester bez styrenu

Ideální pro kotvení do betonového či kamenného podkladu, plných cihel nebo lehčených tvárnic je vinylesterové dvousložkové kotevní lepidlo KOTVIX VSF. Má širokou škálu využití v pevném i dutém podkladu, nanášet jej můžete ve svislé i vodorovné poloze. Vyniká vysokou chemickou odolností, vysokou přilnavostí k oceli a kotvit s ním můžete i za vyšší vlhkosti.

 

Chemická kotva FIS VT 380 C

Další možnost kotvení představuje chemická kotva FIS VT 380 C, která je určena pro všeobecné kotvení a po vytvrzení může být vystavena i nadměrnému vlhku a vodě.

 

Chemická zimní malta FISCHER FIS VW 380 C

Pro aplikaci až do -10°C je určena vysoce výkonná rychleschnoucí hybridní malta FIS VW 380 C, která je určena především pro beton, přírodní kámen, plné, děrované a dutinové cihly.

SPECIFIKACE

Nabídka se může lišit dle jednotlivých poboček. Konkrétní typy na poptání.

CHCI POPTAT PRODUKT