Pelety

Dřevěné peletky – ekologická alternativa tradičních paliv

Chcete-li topit a přitom myslet na ochranu životního prostředí, pak se spolehněte na dřevěné peletky, které nahrazují tradiční palivo. Vzhledem k tomu, že je surovinou pro výrobu pelet čistý odpad ze dřeva, je u koncových zákazníků prodej dřevěných pelet stále vyhledávanější a oblíbenější.

 

Dřevěné peletky jsou ideální pro vytápění pomocí krbů nebo kotlů ústředního topení s automatickou regulací, které jsou pro tento druh paliva přizpůsobené. K výrobě jsou používány vysušené kvalitní dřevěné piliny z chemicky neošetřeného borovicového, modřínového nebo smrkového dřeva s nízkým obsahem popelovin a vody a díky tomu mají peletky vysokou výhřevnost. Popel z pelet pak slouží jako vynikající hnojivo k rostlinám.

 

U nás si můžete zakoupit tmavé nebo světlé dřevěné peletky, které vedeme buď skladem, nebo vám je na přání rádi zajistíme.

Hlavní výhody:

  • vysoká výhřevnost,
  • ekologické topení,
  • nízké emise,
  • minimální zůstatek popela.

 

Pokud se rozhodnete pro vytápění dřevěnými peletkami, můžete si být jisti, že u nás zakoupíte vysoce kvalitní výrobky. Na trhu můžete nalézt i podstatně levnější peletky, pamatujte však na to, že cena většinou odpovídá kvalitě. Levné peletky jsou většinou vyráběny z odpadu z nábytkářského průmyslu, který obsahuje nejen kůru, ale i barviva, lepidla či pryskyřice. Špatná kvalita pak způsobuje korozi kotlů, znečišťuje hořáky a podílí se na mechanických závadách trysek. Dejte proto přednost kvalitě.

SPECIFIKACE

Jednotlivá baléní na poptání.

CHCI POPTAT PRODUKT