Fasády

Fasádní obklady – vynikající stavební prvek

Fasádové obklady jsou ideálním řešením pro všechny, kteří chtějí dodat svému domu vzhled dřeva. Díky jednoduché montáži, dlouhé životnosti a především také tvarové a barevné stálosti jsou fasádní profily a prvky velmi oblíbeným stavebním prvkem. Pro jejich správnou a kvalitní montáž je však nutné myslet na to, aby byla podkladní konstrukce dostatečně pevná.

 

V naší nabídce si můžete vybrat modřínové, smrkové a borové fasády, které jsou k dispozici v různých rozměrech. Obklad na fasádu si tak vyberete přesně podle vašich potřeb.

 

Fasádní profily z naší nabídky vynikají svou snadnou montáží. Při samotné montáži je však potřeba dodržovat základní pravidlo konstrukční ochrany dřeva. Fasádní profily tak musíte umístit alespoň 30 centimetrů nad rovinu země, aby nedocházelo ke smáčení odstřikující vodou. Rozměr podkladní konstrukce je pak dán tloušťkou tepelné izolace, kterou bude budova chráněna a tloušťkou vzduchové mezery k odvětrání fasádních profilů zezadu (cca 20 mm). Správně provedená montáž, ke které používejte zásadně vruty z ušlechtilé oceli, jelikož mají vyšší pevnost, vám přinese celou řadu výhod.

 

FASÁDNÍ OBKLAD MODŘÍNOVÝ

Modřínové dřevo – evropský a sibiřský modřín - je ideální materiál pro všechny, kteří chtějí v architektuře opustit každodenní zaběhnuté cesty a zároveň kladou důraz na vysokou funkčnost. Modřínové dřevo se vyznačuje především jemnými léty a velkým obsahem pryskyřice, která může při silném slunečním záření vytékat. Dřevo evropského modřínu má nažloutlou až červenohnědou barvu. Díky velkému procentu olejnatých látek se dřevo vyznačuje vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Mezi typické znaky evropského modřínu patří živá struktura s velkými suky.

 

Klasický profil:

Klasické palubky z modřínu jsou určené výhradně pro obklady stěn a stropů v exteriéru. Vhodné pro ošetření bezbarvými i tónovanými lazurami.

 

RHOMBUS profil:

Tento profil palubek je určen na odvětrávané fasády, nemá pero a drážku.

RHOMBUS PERO a DRÁŽKA:

Profil palubky je určen především na odvětrané i uzavřené dřevěné fasády, je opatřen perem a drážkou.

 

Hoblované prkno:

Modřínová hoblovaná prkna jsou vhodná především na svislé překládané obklady štítů a fasád, ale nechají se použít i na dřevěné ploty, na obklady trámů, nebo výrobu falešných trámů apod.

 

Francouzský profil:

Speciálně vyvinutý profil původem ze severských zemí, který je zaměřen především na kvalitu, odvod vody a také na jednoduchou montáž. Tyto palubky dodáváme pouze ve 4 metrové délce (jiná délka ani není potřeba, díky péro drážce se spoj může provést v libovolném místě mimo konstrukční latě). Na povrchu obkladu je úmyslně navržena mikrodrážka sloužící pro dlouhou životnost barvy (povrchu nátěru). Na palubce je také vyznačená drážka, kde se upevňuje obklad ke konstrukci. Spodek palubky je opatřen hlubokou drážkou, kde je zabráněno vtékání vody.

 

THERMOWOOD

Thermowood je tepelně upravené dřevo – severská borovice, které díky tepelné úpravě mění svoje vlastnosti. Zvyšuje se odolnost proti povětrnostním vlivům, zvyšuje se rozměrová stálost a tmavost barvy. Dodáváme v různých variantách dle přání zákazníka.

 

FALEŠNÉ ROUBENÍ

Falešné roubení dodáváme z dřeviny smrk, používá se jako obklad na zděné stavby, nejčastěji požívané v Beskydech a v Podkrkonoší. Po montáži dosahujeme vzhledu roubenky.

SPECIFIKACE

Klasický profil:

  • 19 x 115 mm, 19 x 121 mm, 19 x 146 mm, délky 3 a 4 000 mm,
  • dostupnost: na poptávku.

 

RHOMBUS profil:

  • 24 x 68 mm, 24 x 100 mm,
  • ostatní rozměry na poptávku.

 

RHOMBUS PERO a DRÁŽKA:

  • 24 x 74 mm, 24 x 107 mm, délky 4 000 mm.

 

Hoblované prkno:

  • 19 x 100 mm, délky 3 a 4 000 mm.

 

Uvedená specifikace je pouze orientační a neobsahuje všechny aktuálně dostupné rozměry a typy. Nabídka se také může lišit dle jednotlivých poboček.  Konkrétní rozměry a typy na poptání.

CHCI POPTAT PRODUKT