Terasy

Terasová prkna – použití v interiéru i exteriéru

Plánujete-li výstavbu dřevěné terasy, přinášíme vám bohatou nabídku terasových prken té nejvyšší kvality, a to jak z domácích, tak exotických dřevin. Použít je můžete nejen v exteriéru, ale i v interiéru, kde vykouzlí jedinečný přírodní vzhled.

 

Podlaha na terasu – domácí dřeviny

V naší nabídce domácích dřevin naleznete prkna z modřínu, a to o rozměrech 28 x 125 mm (28 x 140 mm) v délce 3, 4, 5 000mm. Jako podkladní hranoly pak doporučujeme hranoly ze stejné dřeviny, jako je terasa, a to s rozměry 45 x 70 mm a délkou 3, 4 000 mm.

 

Své využití má dřevo na terasu následující:

  • terasová prkna z modřínu jsou vhodné na kryté i nekryté terasy,
  • je nutné údržbu provádět dvakrát ročně, tedy vždy na začátku a konci sezóny.

 

Dřevěná terasa - exotické dřeviny

Dopřejte si doma trochu exotiky a použijte na vaši zahradní terasu massaranduba prkna, nebo prkna bangkirai (garapa, ipé, kapur), a to s rozměry 24 x 145 mm (řezáno v syrovém stavu). V nabídce máme i podkladní hranoly s rozměrem 45 x 70 mm, které jsou z podobně tvrdé dřeviny jako terasová prkna.

Massaranduba je červenohnědé dřevo, původem z Amazonie, které se vyznačuje extrémní tvrdostí, hustota dřeva je 1260 kg/m3. Massaranduba prkna jsou vhodná na vnitřní i venkovní terasy, jelikož se jedná o jedno z nejodolnějších dřev proti plísním, broukům a UV záření. Na začátku a na konci sezóny byste jej měli vždy důkladně ošetřit.

 

Bangkirai je červenohnědé dřevo vyznačující se extrémní tvrdostí, které má své využití na vnitřní i venkovní terasy. Prkna Bangikirai představují jedno z nejodolnějších dřev proti plísním a UV záření. Na začátku a na konci sezóny byste jej měli vždy důkladně ošetřit.

 

Všechny exotické dřeviny postupně ztrácejí vlivem působení povětrnostních podmínek našeho klimatu a UV záření svou přirozenou barvu a získávají šedo-stříbrný odstín.

 

Ať už si na stavbu vaší terasy vyberete exotická prkna nebo prkna z našich tuzemských dřevin, vždy dostanete dřevo té nejvyšší kvality a dřevěná terasa vám tak bude sloužit při dobré údržbě řadu let.