Exotika

GARAPA - terasa

GARAPA je tvrdá dřevina pocházející z Jižní Ameriky, s přirozenou odolností dřeva vůči povětrnostním vlivům, proto se používá k výrobě venkovních teras (hustota dřeva 850 – 950 kg/m3). Zbarvení je žluté až žluto-červené s různými odstíny mezi jednotlivými terasovými prkny. Vlivem působení UV záření, terasa postupně mění svůj vzhled na šedo-stříbrnou (čas závisí na pravidelnosti ošetřování kvalitním olejovým nátěrem). Ze dřeviny se během několika týdnů vyplavují barviva v podobě tmavé kapaliny. Montáž vždy provádějte nerezovými vruty, nejlépe kvality nerez A4.

 

Garapa se dodává v rozměrech 21 x 145 mm a 25 x 145mm, délky na poptávku .

 

BANGKIRAI - terasa

Bangkirai jsou stromy pocházející z asijských zemí, především z Indie, Pákistánu, Srí lanky, Thajska a Vietnamu. Kmeny stromů Bangkirai běžně dorůstají výšky okolo 50 m a průměru kmenu více jak 1 200 mm. Hustota dřeva 900 – 1150 kg/m3. Jádrové dřevo má v čerstvém stavu žlutohnědý až nazelenalý nádech, ovšem po čase ztmavne na olivově hnědou barvu. Jedná se o jednu z nejodolnějších dřevin, která se vykazuje vysokou odolností vůči plísním a hmyzu. Letokruhy u dřeva nejsou znatelné a suché dřevo je bez zápachu.

I přesto že je dřevo velmi odolné, mohou se v něm nacházet otvory od hmyzu, které ovšem nijak neovlivňují kvalitu, nebo životnost dřeva. Díky obsaženým olejnatým látkám je dřevo tvrdé a má dlouhou životnost. V naší nabídce naleznete pouze exkluzivní kvalitu označenou KD Premium – garantující, že se jedná o sušený a výběrový materiál nejvyšší kvality této dřeviny.

 

Bangkirai se dodává v rozměru 25 x 145 mm, délky na poptání.

 

MASSARANDUBA - terasa

Massarnduba je extrémně tvrdá dřevina z Jižní a Střední Ameriky s přirozenou odolností dřeva vůči povětrnostním vlivům, proto se používá k výrobě venkovních teras (hustota dřeva 1 100-1 200 kg/m3). Zbarvení je červenohnědé s různými odstíny mezi jednotlivými terasovými prkny. Vlivem působení UV záření, terasa postupně mění svůj vzhled na šedo-stříbrnou (čas závisí na pravidelnosti ošetřování kvalitním olejovým nátěrem). Ze dřeviny se během několika týdnů vyplavují barviva v podobě tmavé kapaliny. Montáž vždy provádějte nerezovými vruty, nejlépe kvality nerez A4.

 

Massaranduba se dodává v rozměrech 21 x 145 mm a 25 x 145 mm, délky na poptávku.

SPECIFIKACE

Nabídka se může lišit dle jednotlivých poboček. Konkrétní rozměry a typy na poptání.

CHCI POPTAT PRODUKT