23. 02. 20245

Chceme rozšířit obchodní potenciál a nabídku pro naše zákazníky

Díky technickým znalostem, férovému jednání a dokonalé znalosti potřeb zákazníků, dodavatelů i zaměstnanců mu vedení holdingu MATRIX nabídlo postup do funkce výkonného ředitele společnosti Dřevocentrum CZ, kterou v současné době vykonává.

Martin Šimíček je týmový hráč, což je vlastnost, která je zásadním předpokladem při komunikaci se zaměstnanci i zákazníky.

 

Martine, vidím vás jako ukázkový příklad „baťovského postupu“. Krok za krokem jste se vypracoval z prodejce na výkonného ředitele společnosti Dřevocentrum CZ. Jak to vidíte sám, když se ohlédnete přes rameno?
Je to tak, já dřevem žiji. Na začátku bylo rozhodnutí studovat Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně, obor dřevařské inženýrství. Všechny mé pracovní zkušenosti směřovaly do dřevařského prostředí, ať už to byla paletářská výroba, nebo zpracování stavebního smrkového a bukového řeziva pro nábytek a kuchyně. V roce 2007 jsem nastoupil do společnosti Dřevocentrum CZ na pozici skladníka a prodejce ve Velké Bystřici. Díky své odbornosti a zkušenostem jsem dále působil na pozici obchodního zástupce a poté oblastního manažera. Zajišťoval jsem kontrolu a chod svěřené oblasti s prodejními sklady, kam patřilo plánování a realizace investic, komunikace obsáhlých zakázek, jednání se zákazníky, zaměstnanci, dodavateli a odběrateli. Jedním z mých úkolů bylo získat certifikaci pro stavební řezivo CE pro celou společnost Dřevocentrum CZ. Za roky mé praxe jsem plně pochopil, co je to zodpovědnost vůči zákazníkům, kolegům, dodavatelům a majiteli společnosti. Spokojenost majitele společnosti s mým dosavadním pracovním progresem vedla k nabídce stát se výkonným ředitelem společnosti.

Máte tedy za sebou úspěšnou cestu dřevařským průmyslem a vybudoval jste jednu z nejlepších poboček Dřevocentrum CZ. Proto vám vedení naší společnosti tuto nabídku dalo. Jak probíhá proces vaší adaptace na novou roli a kam vedou vaše první kroky výkonného ředitele?

První kroky směřují mezi mé kolegy-zaměstnance. Ti potřebují vhodné podmínky pro práci, aby mohli nabízet kvalitní servis, pomocnou ruku a odbornou radu zákazníkům. Budujeme firmu založenou nejen na prodejích, ale především na individuálním přístupu a přátelském prostředí pro naše obchodní partnery. Pod společností MATRIX došlo k finanční i personální stabilizaci a dynamickému rozvoji. MATRIX pro nás vždy byl jistotou silného a zkušeného partnera. Zpětně mohu konstatovat, že jeho vstup do Dřevocentra CZ vedl k rozvoji společnosti a posunu mezi největší firmy svého druhu. Považuji to za velký úspěch.

Kdo jsou zákazníci Dřevocentra CZ?
Každé zboží má svého zákazníka a svou cenu. Vzhledem k tomu, že momentálně máme patnáct prodejen po celé republice a patříme do TOP 5 tuzemských obchodních společností s výrobky ze dřeva, nakupují u nás všichni, kteří potřebují kvalitní materiál a špičkové služby. Jsou to tedy nejen podnikatelé, ale také lidé, kteří si svépomocí vyrábějí cokoli ze dřeva. Od podlah a obložení přes kuchyňské linky a nábytek až po pergoly, altánky a podobně. Najdou u nás i nátěrové hmoty a chemii, spojovací materiál, poskytujeme formátování na míru, impregnaci nebo třeba olepování hran.

 

Na co se v blízké době mohou těšit?
Mohou se těšit na vylepšený servis a služby, rychlejší vyřízení/ vychystání zakázky, proškolený personál, odborné rady, sjednocení materiálu napříč prodejními sklady, dopravu zakázky na adresu a zkvalitnění služeb e-shopu. Současně jednáme s obchodními partnery o dodávkách kvalitnějších produktů za dostupné ceny, produktových novinkách a službách, abychom mohli rozšířit obchodní potenciál a nabídku pro naše zákazníky.

V každé společnosti jsou klíčovým prvkem zaměstnanci. Jak je plánujete podporovat a motivovat k dosahování společných cílů?
Osobně se spoléhám na všechny zaměstnance, kteří u nás pracují a potřebují kvalitní podmínky pro práci. Chci zaměstnancům zajišťovat odborná školení pro zvyšování jejich profesních znalostí a kvalit, jiné podmínky potřebuje skladník, jiné prodejce či obchodní zástupce. Jedině proškolený a spokojený zaměstnanec dokáže zákazníkovi poradit a vyhovět jeho požadavkům. Budu také zjišťovat jejich potřeby a technické zázemí. Podmínky pro zaměstnance bychom chtěli postupně zlepšovat. Pokud se nám to podaří, věřím, že i služby pro zákazníky následně půjdou nahoru. Tímto bych jim chtěl poděkovat za dosavadní spolupráci, vytrvalost a dobrou náladu, kterou přenášejí na naši společnost. Současně chci poděkovat také ředitelům, pod nimiž jsem pracoval a pracuji. Bez jejich důvěry v zaměstnance bychom těžko postupovali dopředu.

Čím se v životě řídíte?
Chovej se k lidem tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě.

 

 

MARTIN ŠIMÍČEK
Vystudoval Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně, obor dřevařské inženýrství. Poté nastoupil jako mistr paletářské výroby, v níž si osvojil základy zpracování a kvalitativního třídění dřeva i základy obchodu. Odtud se posunul na vedoucího pilařské výroby s třísměnným provozem. V roce 2007 nastoupil do společnosti Dřevocentrum CZ, kde v prvních měsících vykonával práci skladníka a prodejce. Později se přesunul na pozici obchodního zástupce a také zajišťoval certifikaci pro stavební řezivo CE pro celou společnost. Následovala funkce vedoucího nákupu pro všechny pobočky společnosti Dřevocentrum CZ. Z pozice nákupčího se po třech letech posunul na pozici oblastního manažera pro Moravu, v níž setrval do konce roku 2023. V současné době je výkonným ředitelem společnosti Dřevocentrum CZ.

Autor: | sekce: Aktuality