24. 10. 20225

Chci k nám dostat více velkých odběratelů našich produktů

Firma Dřevocentrum CZ, která je propojená se společností MATRIX, má v České republice řadu poboček. Jednou z nových vedoucích je Lucie Štaffenová, která je v čele pobočky v Žatci.

S jakými zkušenostmi jste na tuto pozici nastoupila a čím můžete přispět k jejímu dalšímu rozvoji?
Do pobočky Dřevocentra v Žatci jsem před třemi měsíci původně nastoupila jako obchodní zástupce, vedoucí pobočky jsem zhruba tři týdny. Zkušenosti mám docela bohaté. Prodávala jsem jako realitní makléř nemovitosti, předtím jsem prodávala autodíly a pracovala v autoservisu. V souvislosti s mou pozicí bych chtěla do Dřevocentra dostat více velkých odběratelů našich produktů z řad firem. To je myslím zásadní krok.

Jaké byly vaše první kroky, které jste se svým týmem udělala?
Za tu krátkou dobu, co jsem vedoucí, jsem se snažila zkoordinovat naši činnost, aby vše bylo tak, jak má být, a na pobočce se dobře pracovalo.

Je u vás nabídka dostatečná, nebo byste chtěla sortiment rozšířit? Pokud ano, o co konkrétně?
Myslím si, že naše nabídka je dobrá, možná by chtělo sortiment rozšířit o dřevotřískové desky. Jinak je nabídka dostatečná, každý zákazník si u nás vybere to, co potřebuje.

 

O které produkty je ve vaší pobočce největší zájem?
Hodně jdou na odbyt „palubky“ a OSB desky, latě, prkna, hranoly a podobně. O tento sortiment je asi největší zájem.

Často se hovoří o konkurenčním prostředí. Pociťujete ho nějak ve vašem okolí?
Určitě pociťujeme. V okolí působí poměrně velké množství malých pil, které mají příznivé ceny, takže konkurence je dost velká.

V čem spatřujete vaši konkurenční výhodu?
Máme velkou výhodu v tom, že máme naskladněno hodně materiálu. Když ho zrovna nemáme, dokážeme si ho převézt z jiných našich poboček, což je velmi rychlé. Do druhého dne máme chybějící zboží na skladě a zákazník tak nepřijde zkrátka.

Autor: MATRIX | sekce: Aktuality