15. 01. 20205

Designové palubky ozdobí interiér i exteriér vašeho domu

Další novinkou v širokém sortimentu Dřevocentra jsou takzvané „drásané“ palubky s několika druhy povrchových úprav.

 Pro dosažení toho nejlepšího vizuální efektu se využívají metody opalování, kartáčování, tesání a řezání, a vznikají tak palubky s jedinečným designovým povrchem, které jsou díky unikátnímu postupu zpracování použitelné jak v interiéru, tak v exteriéru.

Opalování dřeva je tradiční metodou konzervace a opracování dřeva, která je prověřena již desítkami let. Jedná se o povrchovou úpravu, při níž se nechává malá svrchní vrstva dřeva ohořet a následně se pak pro dosažení ideálního výsledku povrch kartáčuje. Dřevo pak dostává jedinečný vzhled. Tato kombinace přináší kromě estetické hodnoty také další benefity. Kartáčováním se dřevo zbavuje měkkých struktur, které nejdříve podléhají vlivům počasí. Dřevo tak získává větší životnost a je velmi dobře chráněno vůči nepříznivým podmínkám a také proti hmyzu. Do moderních interiérů i exteriérů se tyto prvky používají společně s barevnou úpravou dřeva. To zajišťuje buď moření nebo napouštění barevnými oleji.

Dalšími metodami povrchových úprav jsou tesání a řezání, jedná se o mechanické zpracování povrchu dřeva, které se pak často kombinuje s barevnou úpravou povrchu. Tesáním dřevo získává na historické patině, řezání pak zajišťuje industriální vzhled.

Všechny tyto úpravy využívají předky prověřené ekologické postupy a ještě přidávají eleganci v jeho vzhledu. Díky tomu vznikají jedinečná designová řešení, které se uplatní nejen v tradičních, ale i moderních realizacích staveb.

Autor: | sekce: Aktuality