23. 04. 20235

Dřevěný krov na míru

Přesnost, to je v tesařině naprostý základ. Kvalitní dřevo a dobrý spojovací materiál seženete poměrně snadno, ale vyrobit konstrukci krovu na milimetr, dokáže jen skutečný mistr. A přitom právě na jeho umu záleží, jak vám půjde práce od ruky a jak dlouho střecha vydrží. Naším mistrem je CNC stroj Hundegger K2i.

 

Nařežeme teď, dopravíme zdarma

Náš špičkový obráběcí stroj je připraven splnit všechna vaše přání. Krovy nařeže doslova s láskou jako trám. Když ten svůj objednáte do konce března, získáte 3 výhody navíc:

  • zdarma zpracujeme cenovou nabídku,
  • krov vám gratis přivezeme až na stavbu,
  • pokud nespěcháte, uskladníme ho do konce června v suché hale.

„Tuto službu jsme připravili speciálně na začátek stavební sezony. Někdy totiž řemeslníci řeší krovy na poslední chvíli, a pak zbytečně dlouho čekají. Včasnou objednávkou předejdou nejen tomuto problému, ale zároveň získají nacenění a dopravu zdarma,“ vysvětluje Martin Konvalina, ředitel Dřevocentra CZ.

 

Krov přesně takový, jaký potřebujete

Konstrukce určená k nesení střešní krytiny, jak krov popisují odborné publikace, musí být schopna zvládnout zatížení nejen střechy, ale třeba i sněhu. Jeho pevnost a precizní provedení jsou zárukou bezpečnosti i dlouhověkosti stavby. Krovy na míru vyrobené na multifunkčním CNC stroji poskytují obojí.

Řemeslníci a lidé, kteří staví svépomocí, oceňují především fakt, že si mohou nechat krov vyrobit odborníky doslova jako skládačku. Předem připravený krov jim umožňuje velmi rychlou a pohodlnou práci, což je zásadní faktor při stavbách i rekonstrukcích.

CNC obrábění nemá limity

Multifunkční stroj Hundegger K2i, který využíváme už druhým rokem, zvládá opracování dřeva i do velmi složitých tvarů, a to s maximální precizností. Plně automatizované zařízení používá program Sema, v němž pracovníci Dřevocentra CZ připraví data pro 5osé obrábění.

„Tímto strojem provádíme přířezy pod jakýmkoli úhlem, vrtáme, frézujeme, čepujeme, dlabeme i plátujeme. Jednotlivé prvky dokážeme označit číslem, což řemeslníkům usnadňuje práci i při montážích mimořádně složitých krovů,“ vysvětluje ředitel Dřevocentra CZ.

 

Objednávky přijímají všechny pobočky

Krovy vyrobené CNC obráběním můžete objednat v kterémkoli z 15 Dřevocenter CZ. Pracovníci jsou připraveni poradit s 

„Nabízejí se dvě možnosti, jak u nás dřevěný CNC krov poptat. Buď mají zákazníci vlastní projekt, na jehož základě provedeme kalkulaci, nebo si mohou vybrat z námi přichystaných jednoduchých konstrukcí. Vlastní řešení jsme schopni připravit nejen u drobných projektů,“ uvádí Martin Konvalina.

Jak dlouho celý proces trvá? Podle ředitele je to velmi individuální. Roli hraje projektová připravenost investora a jeho součinnost při schvalování cenové nabídky, podpisu smlouvy i třeba zaměření stavby a odsouhlasení finální podoby. Na zpracování dat pro CNC stroj je zapotřebí počítat asi se 3 dny, samotná výroba zabere kolem 14-21 dnů.

„Když nám zákazník dodá všechno potřebné včas, pracujeme průběžně a rychle. Doporučujeme však udělat si časovou rezervu a krov poptat co nejdříve. Kdo ho objedná v březnu, tomu ho vyrobíme a do června rádi uskladníme. Získá tak jistotu, že až bude konstrukci potřebovat, přivezeme mu ji na stavbu během několika málo dnů,“ uzavírá ředitel Dřevocentra CZ.

 

Pracovníci jsou připraveni poradit s výběrem materiálu. Na základě vaší projektové dokumentace připraví vazby na míru vašim střechám.

Autor: Marketing | sekce: Aktuality