14. 07. 20225

DŘEVOCENTRUM CZ PŘEDSTAVUJE E-SHOP TÝM

TEREZA PLACHÁ | MIROSLAVA MAJTÁNOVÁ | KRISTÝNA BLECHOVÁ

Myšlenka zřídit E-shop pro prodej dřevařských materiálů vznikla již na začátku roku 2019. Od začátku byla naše strategie jasná. Nechtěli jsme vytvářet jen polotovar, ale skutečně sofistikovaný nástroj pro prodej. Pro jeho vývoj a implementaci však musela firma projít systémovou rekonstrukcí, a tak oficiální spuštění proběhlo 1. 5. 2020.

Tereza Plachá stála u zrodu E-shopu a jeho fungování v rámci celé firmy. Její hlavní pracovní náplň, ještě před spuštěním, byla příprava podkladů pro jednotlivé položky a doladění celého systému prodeje a logistiky.

První objednávky začaly přicházet již následující den po spuštění a v prvním měsíci jsme zpracovali 62 zakázek! Na základě požadavků zákazníků Tereza postupně doplnila nabídku dopravy o spolupráci s přepravci malých, ale také nadrozměrných zakázek. Hned první měsíc musela dokonce řešit přepravu zakázky hranolů v hodnotě 110 tisíc přímo na stavbu. Počet objednávek se každý měsíc prakticky zdvojnásoboval a přicházely další objemné zakázky, nejenom pro fyzické osoby, ale i pro podnikatele.

E-shop se v relativně krátké době stal rovnocenným prodejním nástrojem v porovnání s našimi prodejními pobočkami. Mezi nejvýznamnější úspěchy patří zakázky přesahující hodnotou 100 tis, například dodávka krácených KVH na stavbu zahradního domku do Zdibů u Prahy, stavebního řeziva na stavbu rekreační chatky do Dejvic v objemu 11m3 nebo stavebního řeziva na krov včetně OSB na projekt v Liberci.

Vzhledem k tomu, že jsme E-shop spouštěli na začátku omezení maloprodeje na základě nařízením vlády Covid-19, využili jsme ho naplno, jako jediný oficiální způsob prodeje pro fyzické osoby.

Se stoupajícími objemy zakázek jsme teprve začali zjišťovat skutečné nároky a požadavky našich zákazníků, především na logistiku a rychlost dodávek. Představa českého zákazníka, na jakýkoliv nákup na internetu je: „dnes objednám, zítra dostanu“. Tyto možnosti v rámci prodejů elektroniky a drobného zboží pohotově přenesli i na objednávky, které mají v našem případě běžně délku 4m a v mnoha situacích i delší. Navíc je potřeba materiál řádně zabalit a ochránit před jeho poškozením.

V rámci tohoto servisu již nestačí spoléhat pouze na externí přepravní služby, a tak vzniklo středisko drobné dopravy. Miroslava Majtánová doplnila tým E-shopu od září 2020. V první fázi podpořila zpracování došlých objednávek, ale na konci roku dostala samostatný úkol pro zajištění systému řízení vlastní vnitropodnikové nákladní dopravy. Tento systém slouží jako nástavba na našem interním systému Helios. Stahuje si požadavky na dopravu k zákazníkovi do externího systému, který dokáže plánovat nejefektivnější rozvozovou trasu zakázek a dokonce respektovat zákazníkovi požadavky na konkrétní dodací termín.

Služebně nejmladší v týmu E-shopu je Kristýna Blechová, která doplnila tým od června 2021. Jak sama říká, na práci jí nejvíce baví komunikace se zákazníky a kolegy a práce při zpracování objednávek v systému. To, že každodenní práce není jen rutinní zpracování objednávek, ale také individuální péče o zákazníky již poznala velice dobře.

S humorem vzpomíná na zakázku, kterou zákazník v E-shopu vytvořil v pátek večer a hned v sobotu ráno při otevření pobočky požadoval vydání své objednávky, a to i bez jakékoliv výzvy k vyzvednutí. Nebo na diskusi se zákazníkem, jaké dřevo a spojovací materiály bude potřebovat při stavbě indiánského teepee. A že o zajímavé požadavky nebude nouze, poznala i při zpracování poptávky na palivové dřevo, kterou tu doslovně citujeme:

„Dobrý den,

příští měsíc se budu stěhovat do dřevostavby, kde je jako hlavní zdroj vytápění podlahové vytápění a jako sekundární zdroj mám krbovou vložku. Přímo od krbaře jsem dostal doporučení na dubové dřevo.

Máte prosím suché dubové dřevo pro tuto potřebu skladem?
Pokud ano, tak si rád nechám poradit přibližné vámi doporučené množství na celou topnou sezónu.“


Věříme, že i nadále bude náš E-shop zákazníky vyhledávaným a oblíbeným. A to nejen pro nákup drobného dřevařského materiálu, ale i pro realizaci velkoobjemových zakázek.

Autor: | sekce: Aktuality