21. 10. 20225

Dřevocentrum CZ se materiálem podílelo na rekonstrukci historických objektů

Na rekonstrukci historické budovy sýpky v areálu Zemědělského dvora u Prahy dodalo Dřevocentrum materiál určený pro opravu krovu zpracovaný na multifunkčním CNC stroji Hundegger K2i s výrobou na míru podle zadaných parametrů.

V této souvislosti jsou dodávány vazby podle projektové dokumentace, pergoly, přístřešky či garážová stání a dodávky ve formě stavebnice. Se zákazníkem jsou připraveny podklady na míru, k projektu je k dispozici i 3D animace a objednávku lze provést na kterékoliv z 15 poboček Dřevocentra CZ.

Dalších zhruba 16 metrů krychlových materiálu bylo z Dřevocentra CZ dodáno na rekonstrukci věže kostela Všech svatých v obci Stojice u Heřmanova Městce. Původní stav věže byl neutěšený, byla napadena červotočem a hnilobou. Konstrukce věže má základnu 6 × 6 metrů a je 12,5 metru vysoká.

Na hlavní konstrukci byly použity profily hranolů o rozměrech 200 × 200 milimetrů a maximální rozměry zpracovaných hranolů měly 200 × 250 milimetrů. Část vzpěr byla vyrobena i s rybinovým spojem podle původní konstrukce. Realizátorem této rekonstrukce byl živnostník Rudolf Chmelík.

Autor: MATRIX | sekce: Aktuality