14. 07. 20225

MODŘÍNOVÁ TERASA EASY? VÝBORNÁ VOLBA!

Kombinace bazénu a modřínové terasy Vám zpříjemní pobyt v letních měsích na zahradě. Zobrazené realizace se ujal samotný majitel Petr Dostálík. Využil tak modřínové terasy EASY z tuzemského modřínu 24x136x3000 mm z domácí produkce firmy MATRIX a. s.

Jako základ použil modřínové hranoly 70x70mm , které použil jako podkladní rošt s odstupem jednotlivých hranolů cca 37cm. Na ně namontoval plastovou terasovou lištu 7x30x700mm HPM-TEC v celé délce podkladních hranolů tak, aby vznikla vzduchová mezera mezi podkladním hranolem a terasou. Tím zajistil konstrukční ochranu dřeva – dřevěný materiál se přímo nedotýká, a voda není v trvalém styku mezi terasou a podkladním hranolem.

Dochází tak k rychlejšímu odvětrání vody. Samotná terasová prkna připevnil k podkladním hranolům vruty do dřeva: HPM-TEC TERASO 5x60mm kalená nerez. Povrch upravil dvojitým nátěrem tenkovrstvou lazurou od firmy Remmers HK-lasur v odstínu kaštan. Výsledek je úžasný a můžeme majitelům popřát jen krásné chvíle prožité na terase.

Autor: | sekce: Aktuality