14. 07. 20225

MONTÁŽ TERASY? S NOVÝMI POMOCNÍKY Z DŘEVOCENTRA CZ JE TO BRNKAČKA!

Nebude to dlouho trvat a co nevidět se venku začne probouzet jaro a zahradní kutilové se pustí do svých projektů. Co takhle postavit terasu? místo, kde jednou nohou stojíte v pohodlí domova a tou druhou jste pod širým nebem. Společnost dřevocentrum cz má ve svém rozmanitém portfoliu v hojném počtu zastoupeny různé typy teras, stačí jen si vybrat! Ale teď navíc rozšiřuje svou širokou nabídku materiálů o další nové produkty, díky nimž si právě realizaci vaší oázy klidu dost usnadníte – fast deck tool, spacer a nerezové vruty.

O co ve zkratce jde? Jedná se o nástroj pro jednoduchou montáž teras s neviditelným bočním kotvením terasových a obkladových prken. Hned na začátku je dobré zmínit, že je vhodný pro kotvení teras ze smrku, borovice a modřínu a práci s nimi hravě zvládne opravdu každý.

Kouzlo práce s nářadím Fast Deck Tool je v tom, že zavrtáte vruty do boční hrany terasového prkna v takovém úhlu, že téměř nebudou vidět. V praxi vám tak umožní velké zrychlení montáže, protože se neřeší vymezování rozteče, předvrtání, slícování hlaviček vrutů a podobně. Fast Deck Tool je dodáván s pružinovými rukojetěmi namontovanými do vymezovacích otvorů. Přešroubováním obou šroubů v každé rukojeti je možné mírně upravit míru rozevření nástroje a přizpůsobit ho aktuálním potřebám šířky kotveného terasového prkna od 95 až do 150mm.

Druhou zajímavou novinkou je nepochybně plastový nástroj Fast Deck Spacer. Standardní mezera při použití samotného Fast Deck Tool je 2-3mm. Pokud ale požadujete vymezit přesnou spáru 4/5/6/7mm, pak použijte Fast Deck Spacer. Jeho výhodou je, že zvlnění mezerníku usnadňuje vytažení po montáži prken.

A třetí vychytávkou, kterou oceníte při vašem budování, jsou speciální nerezové vruty Fast Stainless třídy A4 a A2. Tyto vruty se používají k ukotvení teras pomocí již zmíněného nástroje Fast Deck Tool, který je opatřen ocelovým kroužkem, o nějž se při zašroubování vrut zastaví. Vyvarujete se tak problému s hlubokým zapuštěním vrutu. Dvojitý obrácený závit zajišťuje pevnost a pružnost spojení.

Všechny nové produkty i další materiál pro vaše jarní domácí kutilství seženete samozřejmě jak na e-shopu společnosti Dřevocentrum CZ, tak na všech patnácti pobočkách v rámci celé České republiky. A nebudete-li si třeba s něčím vědět rady, obraťte se na náš personál, který svým ochotným přístupem a profesionálními znalostmi dokáže vyjít vstříc každému zákazníkovi. Společnost Dřevocentrum CZ se totiž neustále snaží rozšiřovat svoje služby a sortiment tak, aby zákazníci odcházeli domů spokojeni.

Autor: | sekce: Aktuality