24. 04. 20245

Mým cílem je spokojený zaměstnanec i zákazník

Pobočku Dřevocentrum cz v Medlešicích u Chrudimi vede sice krátkou dobu, ale už nyní má jasno, kam by měla směřovat. 

Ondřej Bulíček je se svým současným pracovním kolektivem i nastavením jednotlivých činností spokojen. „I když to zní možná jako fráze, táhneme za jeden provaz,“ uvedl a dodal, že je pro něj důležité stát si za kvalitou zboží, které pobočka nabízí.

Jak dlouho vedete pobočku Dřevocentra CZ?
Od nového roku, tedy čtyři měsíce. V Medlešicích u Chrudimi působím již třetím rokem, kdy jsem zastával funkci prodejce, tedy novou pozici považuji za určitý kariérní postup.

Můžete vaši pobočku představit?
Historicky je naše pobočka zaměřená hlavně na tesařské práce, což přetrvává dodnes.

Kdo jsou vaši zákazníci?
Hlavními zákazníky jsou tesaři a truhláři, drobní řemeslníci, kutilové a nadšenci, kteří v současné době převažují.

Máte od nich zpětnou vazbu? Jak jsou s vašimi službami a personálem spokojeni?
Snažíme se pracovat na tom, aby se zlepšila odezva zákazníků na stavební řezivo, a to se již děje. V posledních měsících zákazníci říkají, že u nás nakupují lepší stavební dřevo než v minulosti, z čehož mám samozřejmě radost a budeme v tomto trendu pokračovat. Se současným pracovním kolektivem i nastavením jednotlivých činností jsem spokojen. I když to zní možná jako fráze, táhneme za jeden provaz a personální složení je v pořádku.

Ve všech oblastech, kde má Dřevocentrum CZ prodejní pobočku, je vnímána jako „speciálka“ na dřevo. Co tedy v této oblasti nabízíte?
U nás v Medlešicích je největší zájem o prkna, latě, OSB desky a stavební hranoly KVH.

Je vaše nabídka dostatečná, nebo byste chtěli sortiment rozšířit? Pokud ano, o co konkrétně?
Vzhledem ke zpětné vazbě od zákazníků je v současné době větší příklon ke zmíněným hranolům KVH, takže bychom chtěli mít v této oblasti do budoucna ještě více rozměrů.

Představte nějakou vaši žhavou novinku.
Letošní novinkou jsou modřínové fasádní profily Rhombus, které jsme dříve měli spíše jen okrajově. Zajímavostí jsou také kvalitní oboustranné palubky z Rakouska v rozměrech 24 × 146 milimetrů, které lze použít nejen na obklady, ale také na podlahu.

 

Doplňujete prodej nabídkou dalších služeb? Kterých?
Zákazníkům nabízíme odborné poradenství, možnost impregnace a také dopravu zboží přímo na adresu.

Co je podle vás klíčem k úspěšnému rozvoji poboček Dřevocentra CZ?
Podle mě je zásadní být aktivní, vycházet vstříc zákazníkovi, naslouchat jeho potřebám, stále sledovat konkurenci a trendy v tomto oboru. V čem především spatřujete váš hlavní potenciál? Myslím, že je pro nás dobrá strategická poloha naší pobočky, a také to, že máme většinu sortimentu skladem.

Kam byste se chtěli v budoucnu ubírat? Jaké máte v tomto směru plány a vize?
Určitě neztratit klíčové zákazníky a ideálně rozšířit jejich počet s tím, že jim vysvětlíme, proč tady pro ně jsme a co jim můžeme nabídnout. Důležité je také stát si stále za kvalitou zboží, které nabízíme. Do budoucna chceme rozvinout sortiment hranolů KVH, protože je o ně velký zájem. Navíc, když se to správně uchopí, je také velmi důležitý marketing, který by mohl pomoci v dalším rozvoji pobočky. Rovněž je důležité mít dobrého obchodního zástupce, jenž je schopen jít za zákazníkem a oslovit ho s konkrétními nabídkami našeho sortimentu. Přišlo by mi smysluplné prezentovat se také na speciálních stavebních veletrzích, které jsou určené veřejnosti i odborníkům.

Je pro vás práce zároveň koníčkem? Naplňuje vás?
Určitě. Dozvěděl jsem se tady spoustu užitečných věcí a získal mnoho cenných informací. Jsem rád, že jsem si mnohé mohl vyzkoušet i z pozice řadového zaměstnance. Nyní jsem zodpovědný nejen za své zaměstnance, ale i za to, co se na pracovišti děje. Mým cílem je nejen spokojený zákazník, ale i kolega.

Čemu se věnujete ve svém volném čase, jaké máte zájmy?
Ve volném čase sleduji ragby, protože jsem ho před deseti lety a deseti kilogramy hrál za Říčany. To je můj velký koníček. Hodně si odpočinu u deskových her, nejraději mám deskovou hru Watergate a rodinnou Na křídlech.

Co vás ještě baví a dělá vám radost?
Jít bez mobilu na pohodu do přírody a úplně vypnout. V poslední době mě baví cestování po republice, ale procestoval jsem i kus světa. Byli jsme například v souvislosti s ragby na Novém Zélandu, kde je tento sport považován za národní.

Autor: | sekce: Aktuality