24. 04. 20245

Práce mě stále baví, protože je různorodá

Patří mezi nejzkušenější pracovníky a vedoucí poboček společnosti Dřevocentrum cz. Petr Cvrček ji ve Velké Bystřici u Olomouce vede už řadu let, což považuje za velkou osobní výhodu. Za jeho vedení se tato pobočka, která sídlí na strategickém místě, stala jednou z nejúspěšnějších v České republice. 

„Jako velkou prioritu vnímám to, že zákazníci mohou na naši pobočku přijet, nakoupit a odjet, protože tak velké skladové zásoby, jako máme my, nemá nikdo," řekl v rozhovoru vedoucí Cvrček.

Jak je to dlouho co vedete pobočku Dřevocentra CZ ve Velké Bystřici?
Do Velké Bystřice jsem nastoupil 1. března roku 2011 jako obchodní zástupce. Po dvou letech jsem po bývalém vedoucím panu Bezděkovi převzal vedoucí funkci, ve které jsem nyní jedenáct let.

Můžete vaši pobočku představit?
Naše pobočka se nachází na strategickém místě hned na začátku města jen kousek od Olomouce na výpadovce směrem na Ostravu. Dlouhodobě patří mezi nejlepší pobočky Dřevocentra CZ v republice, na čemž má podíl celý pracovní tým. Výhodu spatřuji ještě v tom, že jsme před třemi lety převzali konkurenční firmu.

Kdo jsou vaši zákazníci?
Kromě toho, že sídlíme na již zmíněném strategickém místě, v naší blízkosti jsou Olomouc, Mariánské Údolí, Hlubočky a Chatařské oblasti. Lidé jezdí na své chaty kolem naší pobočky, a když potřebují něco opravit, zastaví se u nás a to je velká výhoda. Šedesát procent tvoří koncoví zákazníci.

Máte od nich zpětnou vazbu? Jak jsou s vašimi službami a personálem spokojeni?
Dobrou zpětnou vazbou je, že se k nám zákazníci rádi vracejí. Příkladem jsou barvy, kdy si zákazníci nakoupí palubky, natřou je a po čtyřech či pěti letech, kdy barva vybledne, se k nám opět vrátí. Máme od nich informaci, že jsou s barvami spokojeni a zase si je u nás koupí. Navíc jsou spokojeni se špičkovými službami i personálem, který je poskytuje.

Ve všech oblastech, kde má Dřevocentrum CZ prodejní pobočku, je vnímána jako „speciálka“ na dřevo. Co tedy v této oblasti nabízíte?
Mezi nové produkty, které máme k dispozici z naší mateřské společnosti MATRIX, jsou široké palubky v rozměrech 19 × 196 milimetrů, které podle mě konkurenci spíše scházejí. Dále je to srubový profil či imitace valašského srubu. Jako velkou prioritu vnímám to, že zákazníci mohou na naši pobočku přijet, nakoupit a odjet, protože tak velké skladové zásoby, jako máme my, nemá nikdo. Zákazník si například chce o víkendu postavit pergolu, k tomuto účelu si u nás nakoupí materiál, může se hned pustit do práce a nemusí na něj někde na pile čtrnáct dní čekat.

O které produkty je u vás největší zájem?
Určitě o řezivo, pro které máme dostatek prostoru ve skladech, a také o palubky a OSB desky.

O kolik se navýšila vaše skladová kapacita díky nové hale, kterou jste loni nechali postavit?
V tomto směru je to zcela jistě velký pokrok, protože nemusíme některé produkty, jako jsou konstrukční dřevěné hranoly KVH z jednoho kusu materiálu, skladovat venku. Pokud jde o skladování produktů v suchém prostředí našich hal, je v současné době o jednu čtvrtinu vyšší. Nová hala je také příjemnější pro zákazníka, který se do ní může jít podívat a prohlédnout si zboží uskladněné v regálech.

 

 

 

Je vaše nabídka dostatečná, nebo byste chtěli sortiment rozšířit? Pokud ano, o co konkrétně?
Za tu dobu, co na pobočce působím, se zákazníky hodně mluvím a naslouchám jim. Veškerý sortiment, o který mají zájem, na pobočce v určitém množství máme. Jediné, co nemáme, jsou krytiny, protože to naše skladové možnosti neumožňují.

Představte nějakou vaši žhavou novinku.
Nedávno k nám přijely poslední kamiony s hoblovanými prkny, fasádními palubkami Rhombus a terasami ze sibiřského modřínu. Kvůli válečné situaci se u nás ale asi dlouhou dobu sibiřský modřín neobjeví, proto se budeme nyní orientovat na modřín evropský.

Doplňujete prodej nabídkou dalších služeb? Kterých?
Nabízíme impregnování, zavážíme zboží k zákazníkům a poskytujeme odborné poradenství ve výběru řeziva, palubek, šroubů a všeho, co u nás prodáváme.

Co je podle vás klíčem k úspěšnému rozvoji poboček Dřevocentra CZ?
Mojí velkou osobní výhodou je, že jsem v Dřevocentru CZ už dlouho. Když jsem byl na začátku dva roky obchodním nástupcem, jezdil jsem po firmách, například do Přerova nebo Prostějova, kde je dnes naše pobočka, a mým úkolem bylo získat zákazníky z širšího okolí. Vstřícností vůči zákazníkům a nasloucháním jejich potřeb jsem získal velmi cenné zkušenosti, které mohu nyní zúročit jako vedoucí pobočky. A to je myslím jedna z cest k úspěšnému rozvoji.

Jak vaše pobočka vnímá konkurenci?
Konkurenční firmy v tomto regionu samozřejmě jsou, ale já je jako konkurenci nevnímám, protože s nimi i spolupracujeme. Naše nabídka je tím pro zákazníky ještě větší.

Kam byste se chtěli v budoucnu ubírat? Jaké máte v tomto směru plány a vize?
Své vize a plány jsme si splnili stavbou nové skladovací haly.

Považujete Dřevocentrum CZ za špičku ve svém oboru?
Naši pobočku zcela jistě. Každá pobočka má ale jiné zákazníky a je specializovaná také na odlišný sortiment a zaměření. Dřevocentrum CZ obecně v šíři sortimentu, které nabízí, je unikátní a nemá příliš velkou konkurenci.

Je pro vás práce zároveň koníčkem? Naplňuje vás?
Práce se dřevem je určitě pěkná, ale já k ní nemám až takový vztah, protože bydlím ve městě v paneláku, kde možnosti renovace jsou menší než na chalupě či chatě. Stále mě však tato práce baví, protože je různorodá. Setkávám se každý den s jinými a rozmanitými situacemi, které musím řešit, což mě baví.

Čemu se věnujete ve svém volném čase, jaké máte zájmy?
Od svých zhruba pěti do čtrnácti let jsem hrál v Olomouci hokej. Pak jsem se musel rozhodnout mezi hraním hokeje a školou. Po mnoha bezesných nocích jsem zvolil školu a jel studovat do Německa. Po třech letech jsem se vrátil a opět jsem začal hrát hokej, ale spíše už rekreačně. Později, kdy můj syn hrál florbal, jsem se tomuto sportu začal také věnovat. Dnes ho chodím hrát dvakrát týdně a jsem rád, kvůli zdraví, že to není tak kontaktní sport jako hokej. Kromě toho ještě s kolegou Michalem Svobodou hraji kuželky.

Co vás ještě baví a dělá vám radost?
Ve volném čase v zimním období se s manželkou snažíme jezdit na lyžích, na jaře a v létě se zase věnujeme turistice a vyrážíme do blízkých Jeseníků.

Autor: | sekce: Aktuality