16. 10. 20235

PŘI SLAVNOSTNÍM OTEVŘENÍ NOVÉ FOTBALOVÉ ARÉNY NECHYBĚLO DŘEVOCENTRUM CZ

K UDÁLOSTI MIMOŘÁDNÉHO VÝZNAMU DOŠLO NA ZAČÁTKU ZÁŘÍ V HRADCI KRÁLOVÉ. V TAMNÍ ČTVRTI MALŠOVICE BYL TOTIŽ SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN ZBRUSU NOVÝ FOTBALOVÝ STADION PRO 9 300 DIVÁKŮ ZA 650 MILIONŮ KORUN BEZ DPH. SVÉ DOMÁCÍ ZÁ- PASY ZDE HRAJÍ PRVOLIGOVÍ FOTBALOVÍ VOTROCI, TEDY FC HRADEC KRÁLOVÉ, JEJICHŽ PARTNEREM JE I SPOLEČNOST MATRIX Z TŘEBEŠOVA, KTERÁ AKTIVNĚ PODPORUJE REGIONÁLNÍ SPORT VČETNĚ FOTBALU I HOKEJE.

Slavnostního otevření malšovické multifunkční arény se zúčastnila také společnost Dřevocentrum CZ, která zde měla svůj stánek. Četným zájemcům představovala nejen samotnou společnost, ale zástupci královéhradecké pobočky zodpovídali rovněž spoustu dotazů, například jaké nejvhodnější materiály lze použít na stavbu a podobně. Dřevocentrum CZ s láskou jako trám řeže, formátuje, impregnuje, slepuje, klíží, hobluje...

Kromě toho prodává stavební řezivo, dřevo, hranoly, prkna, fošny, desky, střešní latě, vazby, krovy, palubky obkladové, palubky podlahové, palubky smrkové a borové, lišty, překližky, spárovky, OSB 4PD a OSB RH, durelis desky. Nabízí i palivové dříví, brikety, pelety, plotovky, KVH a BSH hranoly. Při údržbě produktů Dřevocentra CZ se vždy hodí i aku šroubovák. Proto se při otevření stadionu konala soutěž o tento nástroj, který získala výherkyně, paní Lenka.

 

Slavnostní otevření nové fotbalové arény v Hradci Králové přilákalo několik tisíc lidí, kteří měli při této velké události jedinečnou možnost prohlédnout si celý stadion zvenku i zevnitř a část jeho zázemí. Přístupné byly například hlediště, VIP tribuna, šatny, wellness, rozcvičovací místnosti a tělocvičny. Pro příchozí byl také připraven bohatý doprovodný program s názvem Zpátky pod lízátky, který odkazuje na charakteristický tvar čtyř stožárů osvětlení.

Zahrnoval například dětskou sportovní akademii s cenami pro každého účastníka, přehlídku sportovních klubů a spolků s ukázkami sportů, exhibici malých fotbalistů, dětskou show, ukázky práce policie a hasičů nebo koncerty místního bigbandu Factorial Orchestra, písničkáře Xindla X a jazzového klavíristy Martina Brunnera.

 

Podle Ing. Libora Buriana, generálního ředitele společnosti MATRIX, měl hradecký fotbal vždy dobrý zvuk. „Měl jsem možnost slýchávat ve městě dlouhé diskuze o výstavbě stadionu. Mrzelo mě, že to tak dlouho trvalo. O to víc mě těší otevření nové multifunkční arény. Bude to chlouba českého fotbalu,“ řekl. V této souvislosti potvrdil, že rozhodnutí podpořit Votroky nebylo náhodné. „Hradecký fotbal v posledních sezónách zaznamenal velký vzestup a z klubu je cítit týmový duch, odhodlání a cílevědomost. A právě tyto hodnoty se snažíme udržovat i v naší společnosti. Jsem přesvědčen, že partnerství nám všem přinese mnoho dobrého,“ dodal generální ředitel MATRIXu.

Autor: | sekce: Aktuality