26. 08. 20225

PRŮLOMOVÁ NOVINKA, LAZURA DCOLOR JE IDEÁLNÍ PRO DŘEVA V EXTERIÉRU

Dlouholetá spolupráce společnosti MATRIX s firmou Rhenocoll z Domažlic, která se zabývá především dovozem lazur, lepidel a laků z Německa, přinesla nyní průlomovou novinku v podobě základní i vrchní tenkovrstvé lazury s UV ochranou DColor FK47 UV PROTECT.

Tento výrobek, který je vhodný do exteriéru se speciálním zaměřením na tvrdá dřeva bezbarvou povrchovou úpravou, byl vyvinut a testován s vynikajícími výsledky na povrchovou úpravu dubu ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou Praha. Podle Karla Bendy, obchodního zástupce firmy Rhenocoll, je DColor inovativní především v použití nano částic kovů pro UV ochranu.

„Ukázalo se, že tato forma je natolik účinná, že převyšuje dosavadní běžně používané materiály, a dokonce je revoluční v ochraně tvrdého dřeva s vyšším obsahem silic. V porovnání s dalšími vzorky, které byly paralelně testovány, právě tento produkt všechny překonal a dosáhl nejlepších výsledků v oblasti odolnosti vůči povětrnostním vlivům,“ prozradil obchodní zástupce.

DColor může být použit jako bezbarvý pro konečnou povrchovou úpravu nebo přibarvený v odstínech přírodních dřevin, případně na objednávku i RAL odstínech. Vhodný je i k povrchové úpravě všech jehličnatých i listnatých dřevin a je rychleschnoucí.

Tato hedvábně matná novinka umožňuje regulaci vlhkosti ve dřevě, je použitelná pro natírání, stříkání, máčení i flutování. Díky zmíněným speciálním přísadám nano oxidů kovů a chemické UV ochrany je revolučním základním i vrchním produktem, který chrání dřevo proti oxidaci vlivem působení UV záření. Navíc stabilizuje vlákna tím, že do nich dobře proniká, má egalizující účinek a snižuje tvorbu fleků. DColor je nová značka barev společnosti Dřevocentrum CZ, a. s. a pod touto značkou bude také prodávána. Pro zákazníky bude k dostání ve všech patnácti pobočkách i na e-shopu.

„Se společností MATRIX spolupracujeme téměř třicet let. Tato společnost je pro nás odběratelem produktů využívaných pro povrchové úpravy do exteriérů, jako jsou okna či dveře. Všechny produkty byly důkladně vyzkoušeny a podrobeny letitému testu na skutečných výrobcích. Příkladem je téměř třicet let starý nátěr na hlavní správní budově v Třebešově, který je stále funkční a chrání před povětrnostními vlivy,“ dodal Karel Benda.

Autor: | sekce: Aktuality