23. 08. 20235

Vybrané produkty pily Třebešov najdete v síti prodejen společnosti Dřevocentrum CZ

Léto je tady a stavební práce jsou v plném proudu. Pro letní pohodu se velmi hodí terasa, k jejíž stavbě je nejvhodnější dřevinou trvanlivý modřín, zejména evropský. Právě modřínové terasy jsou nejžádanějším produktem divize WOOD společnosti MATRIX.

Modřín má totiž v porovnání s borovicí a smrkem delší životnost, díky hustějším letokruhům také vyšší tvarovou stálost. Evropský modřín má navíc vysoký obsah pryskyřice, která významně pomáhá zajistit vyšší odolnost proti vlivům vnějších klimatických podmínek.

Povrchová úprava není v případě evropského modřínu nezbytná, pokud vám nevadí, že tato dřevěné terasa působením slunečního záření zešedne. Jde pouze o vizuální efekt a není to známka toho, že by terasa hnila nebo se nějakým jiným způsobem znehodnocovala. V případě, že tomuto efektu chcete zabránit, bez povrchové úpravy se neobejdete.

 

Při použití českého modřínu, jehož životnost není v porovnání například se sibiřským modřínem výrazně odlišná, počítejte s životností terasy přibližně 15 až 25 let. Modřínové terasy produkované společností MATRIX Wood mají kromě vysoké kvality také jednu zajímavost. Již více než třicet let na jejich výrobu a perfektní vzhled dohlížejí manželé Hanušovi.

 

Terasová prkna z kvalitního modřínového dřeva lze využít pro stavbu krytých i nekrytých teras, odpočinkových ploch u bazénů, dětských hřišť a jiných míst na zahradě. Prkna z modřínu evropského, který jako jediný zástupce rodu modřínů roste v České republice, se hodí k výrobě teras v mnoha vzhledových a rozměrových variantách.

Modřínové dřevo je pevné, tvrdé a odolné. Proto se používá v náročných klimatických podmínkách. Zároveň se s ním dobře pracuje. Zákazník si může prkna pořídit v hladkém i rýhovaném provedení. Výhody modřínové terasy jsou nejen estetické a trvanlivé, ale také finančně dostupné, je možné je nakoupit za příznivé ceny. Proto evropský modřín obvykle upřednostňují stavitelé, kteří hledají optimální řešení pro svou stavbu za přijatelnou cenu.

 

Evropský modřín je ekonomickou dřevinou lokálního původu a alternativou k sibiřskému modřínu. Jedním z argumentů pro výběr evropského modřínu je podpora místního dodavatele dřeva, na rozdíl sibiřského modřínu, jehož dřevo se dováží z velkých dálek.

Autor: | sekce: Aktuality