21. 06. 20245

Zákazníci a kvalita na prvním místě: Rozhovor s vedoucí pobočky v Žatci

S Ing. Michaelou Šrámkovou, vedoucí pobočky Dřevocentra CZ v Žatci, jsem se setkali, abychom hovořili o jejím pohledu na rozvoj společnosti, plánech do budoucna a její osobní vášni k dřevu. 

V rozhovoru Michaela vysvětluje, jaké výzvy a úspěchy zažila od svého nástupu v roce 2023, a také představuje výhody a novinky, které pobočka nabízí svým zákazníkům.

Jak dlouho vedete pobočku Dřevocentra CZ?
Vedoucí pobočky Dřevocentra CZ jsem od února 2023. To znamená, že jsem nyní druhým rokem na této pozici. Za tu dobu jsem mohla důkladně poznat naše zákazníky, pochopit jejich potřeby a přispět k rozvoji naší pobočky. Každý den se snažím využít zkušenosti, které jsem již získala, abychom mohli nadále zlepšovat naše služby a nabízet to nejlepší, co Dřevocentrum CZ poskytuje.

Můžete vaši pobočku představit?
Naše pobočka Dřevocentra CZ v Žatci je jednou z nejnovějších v rámci celé společnosti. Její brány jsme slavnostně otevřeli v dubnu 2021. Od té doby se snažíme poskytovat našim zákazníkům široký sortiment kvalitních produktů a služeb, přizpůsobený jejich potřebám a požadavkům. Specializujeme se na prodej řeziva, palubek, stavebního materiálu a dalších dřevěných výrobků, které jsou nezbytné pro stavby, rekonstrukce a další projekty.

Kdo jsou vaši zákazníci?
Naší klientelou jsou především drobní zákazníci, tesaři a řemeslníci. Zaměřujeme se na drobný prodej kutilům a zahrádkářům, ale poskytujeme také materiály pro živnostníky, hlavně tesaře, ale i další řemeslníky. Větší firmy, jako stavební společnosti a stavebniny, jsou u nás zastoupené méně. Na Žatecku se obecně obtížněji získává stabilní zákaznická základna větších firem, protože kupní síla je zde nižší než v ostatních regionech, kde má Dřevocentrum CZ své pobočky.

Máte od zákazníků zpětnou vazbu? Jak jsou s vašimi službami a personálem spokojeni? 
Máme velmi pozitivní zpětnou vazbu. Naši zákazníci se k nám rádi vracejí a vysoce hodnotí jak ochotu našich skladníků, tak i lidi na prodejně. Chválí si přátelskou atmosféru, kterou u nás máme, a oceňují, že se s námi často i zasmějí. Zpětná vazba je široká, nejsou to jen jednotlivci, ale 99 % našich zákazníků je u nás spokojených.

Ve všech oblastech, kde má Dřevocentrum CZ prodejní pobočku, je vnímána jako „speciálka“ na dřevo. Co tedy v této oblasti nabízíte?
Já si myslím, že máme velkou výhodu, i díky MATRIXu, že máme modřín. Modřín je nyní nedostatkové zboží, zejména co se týká stavebního řeziva a modřínových palubek. Tuto výhodu u nás zákazníci opravdu oceňují.

O které produkty je u vás největší zájem?
Určitě jsou to OSB desky, palubky a stavební řezivo jako prkna, fošny a hranoly.

Je vaše nabídka dostatečná, nebo byste chtěli sortiment rozšířit? Pokud ano, o co konkrétně?
V novém roce u nás na skladě proběhla spousta změn, došlo k rozšíření a znovu naskladnění sortimentu. Momentálně mohu říct, že naše nabídka zboží je dostatečná. Zákazníci málokdy odcházejí s prázdnou nebo nespokojeni s nabízeným sortimentem.

 

Představte nějakou vaši žhavou novinku.
Poměrně nově máme v nabídce thermowood, který nabízíme jako terasy i obklady. Jde o něco úplně nového a pro zákazníky zajímavého. Další novinkou je rozšíření sortimentu o spárovky, konkrétně jejich menší formáty, o něž byl velký zájem a je po nich velká poptávka.

Doplňujete prodej nabídkou dalších služeb? Jakých?
Ano, kromě samotného prodeje poskytujeme i odborné poradenství při výběru řeziva, palubek, šroubů a dalších produktů. Nabízíme také řezání, hoblování a impregnaci a zajišťujeme dopravu zboží přímo na adresu zákazníka.

Co je podle vás klíčem k úspěšnému rozvoji poboček Dřevocentra CZ?
Podle mě je zásadní zajistit spokojenost našich zaměstnanců, protože jejich spokojenost se přímo odráží v kvalitě odvedené práce. Neméně důležité je mít na skladě široký sortiment kvalitního zboží, aby si zákazníci vždy našli to, co potřebují.

Kam byste se chtěli v budoucnu ubírat? Jaké máte v tomto směru plány a vize?
Naším cílem je oslovit nové klíčové zákazníky a rozšířit jejich počet. Plánujeme jim jasně představit naše poslaní a ukázat, jaké výhody jim můžeme přinést. Zároveň chceme nadále důsledně dbát na kvalitu našeho zboží a služeb, aby naši zákazníci vždy věděli, že se na nás mohou spolehnout.

Považujete Dřevocentrum CZ za špičku ve svém oboru?
Každá pobočka společnosti Dřevocentrum CZ se specializuje na specifický sortiment a má své jedinečné zákazníky. Jako celek nabízíme širokou škálu produktů, což nás činí jedinečnými.

Je pro vás práce zároveň koníčkem? Naplňuje vás?
Rozhodně ano. Nemohla bych se věnovat něčemu, co mě nebaví. Věřím, že je důležité, aby člověk svou práci miloval a rád do ní chodil, protože to se pak odráží i na pracovních výsledcích. Vyrůstala jsem v truhlárně, takže mám k dřevu opravdu blízko. Baví mě i různorodost práce, kterou zde rozhodně mám.

Čemu se věnuje vedoucí pobočky ve svém volném čase, jaké má zájmy?
V první řadě se věnuji rodině. Trávíme společně čas v přírodě, často jezdíme na kolech. Máme baráček se zahrádkou, kde je neustále co dělat. Kromě toho mě velmi baví tanec, konkrétně latinskoamerické tance, které mi dodávají energii.

Autor: | sekce: Aktuality