Parapety

Jak a z čeho se vyrábějí

Parapety jsou nedílnou součástí většiny oken. Materiálová variabilita je velmi široká – k dostání jsou parapety plastové, dřevotřískové, hliníkové i pozinkované.

 

Stavebníci i výrobci rozlišují parapety vnitřní a venkovní. Ty zákazníkům řežeme přesně na míru a dodáváme včetně bočních krytek.

Vnitřní parapety si můžete vybrat buď z plastu, nebo dřevotřísky. Oba materiály mají své výhody.

  • Plastové parapety jsou vyrobeny z PVC a potaženy CPL melaminovou fólií, která zvyšuje jejich odolnost vůči poškrábání. Jde o parapety komůrkové, vyráběné v mnoha dekorech a barvách. Plastové parapety jsou cenově dostupné, snadno se montují, vynikají stálobarevností a vysokou odolností, vykazují dlouhou životnost.
  • Dřevotřískové parapety jsou vyrobeny z dřevotřísky. Povrch desky tvoří vysoce kvalitní laminát CPL/HPL. Tyto vnitřní parapety nabízíme ve 14 základních dekorech. Mezi jejich výhody patří tvarová stabilita, tuhost, stálobarevnost, odolnost vůči chemikáliím i UV záření a snadná montáž. Dřevotřískové parapety jsou navíc na spodní straně opatřeny speciálním impregnovaným protitahem, který zabraňuje vzlínání vlhkosti.

Venkovní parapety jsou k dispozici ve variantě hliníkové, pozinkované i plastové. Výhody jednotlivých materiálů okenních parapetů jsou jisté.

  • Tažené hliníkové parapety se vyrábějí metodou vysokotlaké extruze. Svým vzhledem se hodí k dřevěným i plastovým oknům. Vynikají mechanickou odolností, prostorovou tuhostí a jsou opatřeny ochrannou fólií bránící jejich poškození.
  • Ohýbané hliníkové parapety jsou zajímavé jak cenově, tak svými vlastnostmi. Dodávají se ve dvou základních barvách (bílá a tmavě hnědá). Mají výborné mechanické parametry a jsou připraveny k nástřiku barvy.
  • Pozinkované parapety jsou v sortimentu venkovních parapetů nejlevnější variantou. Zakoupit je lze ve třech barvách (bílá, tmavě hnědá a imitace zlatého dubu). K hlavním výhodám patří nízká cena, dlouhá životnost, boční kryty v barvě parapetu a možnost nastříkat je barvou.
  • Plastové parapety z tvrzené pěny je možné instalovat v interiéru i exteriéru. Dodávány jsou v bílé barvě s lesklým povrchem. Vynikají tvrdým pláštěm odolným nárazu, nepoškozuje je UV záření, jsou omyvatelné.

 

Co o parapetech říkají chlapi z Dřevocentrum CZ: Nabídka kvalitních venkovních i vnitřních okenních parapetů je opravdu široká. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, rádi vám pomůžeme.

Nově můžete zakoupit tento sortiment i na našem e-shopu  

SPECIFIKACE

Nabídka se může lišit dle jednotlivých poboček. Konkrétní rozměry a typy na poptání.

CHCI POPTAT PRODUKT

Maximální velikost souborů 20MB
Přečetl(a) jsem si a souhlasím s uvedenými podmínkami