Spárovky

Jak a z čeho se vyrábějí

Spárovky jsou masivní dřevěné desky, které se vyrábějí slepováním hranolků dřeva. Technologický postup využívá k jejich lepení 3D lepidla, což vylučuje použití v exteriéru. Na změnu vlhkosti a teploty reagují spárovky změnou rozměrů a fyzikálních vlastností. Výrobci doporučují používat spárovky tam, kde se teploty pohybují mezi 15 a 30 ⁰C a relativní vlhkost mezi 35 až 50 procenty.

 

K čemu se hodí

Zvolte si spárovky podle účelu, ke kterému je hodláte použít.

  • Spárovky z dřeva jehličnanů: Smrkové a borové spárovky jsou určeny zejména k výrobě nábytku s přírodním designem, dětského nábytku nebo k výrobě nejrůznějších konstrukčních prvků.
  • Spárovky z dřeva listnáčů: Dubové a bukové spárovky se hodí k výrobě masivního interiérového nábytku, dřevěných schodišť a pracovních kuchyňských desek.
  • Spárovky průběžné: Jejich lamely jsou od šířky slepeny natupo, od délky probíhá lamela přes celou spárovku. Průběžné spárovky se používají tam, kde lze uplatnit jen jednu pohledovou stranu, tedy při obložen stěn, k výrobě pracovních ploch, dveří nebo desek stolů.
  • Spárovky napojované (cinkované): Jejich lamely jsou spojeny od délky na ozubový spoj a od šířky natupo. Jejich design je označován jako parketový. Uplatňují se například při výrobě postelí.

 

Největší výhody spárovek

Hlavní výhodou spárovek je jejich celistvost. Masivní plošný materiál bez vad pořídíte v řadě dezénů a barev.

 

Co o spárovkách říkají chlapi z Dřevocentrum CZ: Spárovky můžete opracovávat stejně jako masivní dřevo. Navíc vám dovolí vyrobit skutečně velké kusy nábytku nebo pracovních ploch.

Nově můžete zakoupit tento sortiment i na našem e-shopu  

SPECIFIKACE

Nabídka se může lišit dle jednotlivých poboček. Konkrétní rozměry a typy na poptání.

CHCI POPTAT PRODUKT

Maximální velikost souborů 20MB
Přečetl(a) jsem si a souhlasím s uvedenými podmínkami

KE STAŽENÍ

TABULKA PRO NÁŘEZ - formát PDF

TABULKA PRO NÁŘEZ - formát XLS