Chemické kotvy

K čemu se hodí

Chemické kotvy představují bezpečný způsob, jak upevnit velké a těžké stavební konstrukce. Hodí se pro kotvení dynamicky namáhaných konstrukcí, technologických zařízení, lešení a stavebních dílů. Nejčastěji jsou používány v narušeném stavebním zdivu a všude tam, kde není možné uplatnit klasické hmoždinky. Chemickým kotvám se také říká chemická malta. Nejtypičtěji se používají k uchycení závitových tyčí do zdi nebo betonu – pozednice do věnce.

  • KOTVIX PSF polyester bez styrenu je dvousložkové kotevní lepidlo vhodné pro pevné i duté podklady se středním zatížením. Charakterizuje ho krátká doba tuhnutí.
  • KOTVIX VSF vinylester bez styrenu představuje ideální způsob kotvení betonového nebo kamenného podkladu, plných i dutých cihel, lehčených tvárnic. Jde o vinylesterové dvousložkové kotevní lepidlo, které lze nanášet jak vodorovně, tak svisle. Má vysokou chemickou odolnost, vysokou přilnavost k oceli. Kotvení lze provádět i v prostředí s vyšší vlhkostí.
  • Chemická kotva FIS 380 C je určena pro univerzální kotvení. Po vytvrzení může být vystavena nadměrnému vlhku i vodě.
  • Chemická zimní malta FISCHER FIS VW 380 C zastupuje rychleschnoucí chemické kotvy. Můžete ji aplikovat až do teploty -10 ⁰C. Vysoce výkonná hybridní malta slouží ke kotvení materiálů z betonu, přírodního kamene, plných, děrovaných a dutinových cihel.

 

Největší výhody chemických kotev

Bezpečné upevnění i v extrémních podmínkách je považováno za hlavní plus chemických kotev.

 

Opomenout nelze ani:

  • snadné a rychlé použití
  • vysokou únosnost
  • žádné protáčení ve zdi
  • žádné pnutí ve zdi

 

Co o chemických kotvách říkají chlapi z Dřevocentrum CZ: Ačkoli se primárně zabýváme dřevem a výrobky z něj, zahrnuli jsme do sortimentu také oblíbené chemické kotvy do zdiva. Obvykle se na stavbách dřevo s cihlou nebo betonem velmi často kombinují. Naši zákazníci si tak mohou vybrat kvalitní chemické kotvy, spojovací materiál, řezivo nebo palubky na jednom místě.

Nově můžete zakoupit tento sortiment i na našem e-shopu  

SPECIFIKACE

Nabídka se může lišit dle jednotlivých poboček. Konkrétní typy na poptání.

CHCI POPTAT PRODUKT

Maximální velikost souborů 20MB
Přečetl(a) jsem si a souhlasím s uvedenými podmínkami