Chemické kotvy

K čemu se hodí

Chemické kotvy představují bezpečný způsob, jak upevnit velké a těžké stavební konstrukce. Hodí se pro kotvení dynamicky namáhaných konstrukcí, technologických zařízení, lešení a stavebních dílů. Nejčastěji jsou používány v narušeném stavebním zdivu a všude tam, kde není možné uplatnit klasické hmoždinky. Chemickým kotvám se také říká chemická malta. Nejtypičtěji se používají k uchycení závitových tyčí do zdi nebo betonu – pozednice do věnce.

  • KOTVIX PSF polyester bez styrenu je dvousložkové kotevní lepidlo vhodné pro pevné i duté podklady se středním zatížením. Charakterizuje ho krátká doba tuhnutí.
  • KOTVIX VSF vinylester bez styrenu představuje ideální způsob kotvení betonového nebo kamenného podkladu, plných i dutých cihel, lehčených tvárnic. Jde o vinylesterové dvousložkové kotevní lepidlo, které lze nanášet jak vodorovně, tak svisle. Má vysokou chemickou odolnost, vysokou přilnavost k oceli. Kotvení lze provádět i v prostředí s vyšší vlhkostí.
  • Chemická kotva FIS 380 C je určena pro univerzální kotvení. Po vytvrzení může být vystavena nadměrnému vlhku i vodě.
  • Chemická zimní malta FISCHER FIS VW 380 C zastupuje rychleschnoucí chemické kotvy. Můžete ji aplikovat až do teploty -10 ⁰C. Vysoce výkonná hybridní malta slouží ke kotvení materiálů z betonu, přírodního kamene, plných, děrovaných a dutinových cihel.

 

Největší výhody chemických kotev

Bezpečné upevnění i v extrémních podmínkách je považováno za hlavní plus chemických kotev.

 

Opomenout nelze ani:

  • snadné a rychlé použití
  • vysokou únosnost
  • žádné protáčení ve zdi
  • žádné pnutí ve zdi

 

Co o chemických kotvách říkají chlapi z Dřevocentrum CZ: Ačkoli se primárně zabýváme dřevem a výrobky z něj, zahrnuli jsme do sortimentu také oblíbené chemické kotvy do zdiva. Obvykle se na stavbách dřevo s cihlou nebo betonem velmi často kombinují. Naši zákazníci si tak mohou vybrat kvalitní chemické kotvy, spojovací materiál, řezivo nebo palubky na jednom místě.

SPECIFIKACE

Nabídka se může lišit dle jednotlivých poboček. Konkrétní typy na poptání.

CHCI POPTAT PRODUKT

Přečetl(a) jsem si a souhlasím s uvedenými podmínkami