Palubky obkladové

Jak a z čeho se vyrábějí

Palubky patří k velmi oblíbeným stavebním a dekoračním materiálům. Vyrábějí se převážně ze dřeva jehličnatých stromů, a to frézováním do různých profilů. Palubky určené k obkládání stěn je vhodné vybírat s ohledem na způsob použití. Pro interiér doporučujeme dřevěné palubky o síle 12 mm, pro exteriér 15 mm na podbití a 19 mm na stěny.

 

Z jakého dřeva palubky nabízíme

Smrkové palubky: Palubky ze dřeva evropských smrků mají světle žlutou barvu. Bez povrchových úprav po čase takzvaně zmedovatí. Získají tak žádoucí přírodní patinu. Smrkové palubky si zákazníci vybírají nejčastěji. Nabízíme je ve všech požadovaných tvarech i rozměrech.

 

Borovicové palubky: Dřevo borovice je o něco tmavší než smrkové. Má žlutočervenou barvu, teplou kresbu a nádhernou vůni. Palubky z borovice jsou odolnější a tvrdší. Pro použití v interiéru doporučujeme palubky síly 12 mm tvaru klasik.

Modřínové palubky: Modřínové dřevo má okrovou až červenohnědou barvu. Letokruhy jsou hustší než u dřeva smrkového a borovicového. Na vzduchu dřevo tmavne. Modřínové palubky vykazují vysokou životnost. Je dobré pamatovat na fakt, že průmyslově vyráběné palubky z modřínu jsou sušeny tak, aby mohly být použity v exteriéru. Dřevo obsahuje vyšší vlhkost, proto se uplatňuje při podbití a obložení venkovních stěn. Nikoli vnitřních.

 

Co o palubkách říkají chlapi z Dřevocentrum CZ: Když si nejste s výběrem palubek úplně jisti, obraťte se na specialisty nejbližšího dřevocentra. Každé dřevo má své specifické vlastnosti. Palubky budete mít na očích dnes a denně, takže si jejich výběr dobře promyslete.

 Nově můžete zakoupit tento sortiment i na našem e-shopu  

SPECIFIKACE

SMRKOVÉ PALUBKY

Specifikace tvar – klasický:

  • 12 x 96 mm, délky 3, 4, 5 000 mm,
  • 14 x 121 x 4 000 mm,
  • 15 x 121 x 3, 4, 5 000 mm,
  • 19 x 115 x 3, 4 000 mm,
  • 19 x 121 x 3, 4, 5 000 mm,
  • 19 x 146 x 4 000 mm.

Ostatní tvary na poptávku - soft, tatran, ostravice.

 

Uvedená specifikace je pouze orientační a neobsahuje všechny aktuálně dostupné rozměry a typy. Nabídka se také může lišit dle jednotlivých poboček.  Konkrétní rozměry a typy na poptání.

BOROVICOVÉ PALUBKY

Většinou dodáváme jen palubky tloušťky 12 mm do interiéru tvaru klasik.

Borovicové palubky – ostatní rozměry jsou na poptávku.

 

MODŘÍNOVÉ PALUBKY

  • 19 x 115 x 3, 4 000 mm,
  • 19 x 121 x 3, 4 000 mm,
  • 19 x 146 x 3, 4 000 mm.

Dostupnost u jednotlivých prodejních skladů na poptávku. 

CHCI POPTAT PRODUKT

Maximální velikost souborů 20MB
Přečetl(a) jsem si a souhlasím s uvedenými podmínkami