Exotika

 

Jak a z čeho se vyrábějí

Atraktivní a čím dál populárnější exotické dřevo pochází obvykle z Jižní a Střední Ameriky nebo Asie. Terasy jsou díky němu velmi odolné a barevně zajímavé.

 

Z jakého dřeva terasy nabízíme

Vyberte si podle odstínu dřeva nebo jeho odolnosti či tvrdosti.

Terasa ze dřeva GARAPA: Jde o tvrdou dřevinu z Jižní Ameriky, přirozeně odolnou vůči povětrnostním vlivům. Hustota dřeva dosahuje 850-950 kg/m3. Výborně se proto hodí k výrobě venkovních teras. GARAPA má žlutou až žlutočervenou barvu. Terasová prkna vlivem UV záření postupně mění zabarvení na šedostříbrný odstín. Původní barvu lze po delší čas uchovat pravidelným olejovým nátěrem. Dřevo po několik prvních týdnů uvolňuje barvivo (tmavou kapalinu). Montáž je nutné provádět nerezovými vruty, ideálně kvality nerez A4.

  • Terasová prkna GARAPA dodáváme v rozměrech 21 x 145 mm a 25 x 145 mm v délce podle požadavku zákazníka.

Terasa ze dřeva BANGKIRAI: Stromy rostoucí v Indii, Pákistánu, na Srí lance, v Thajsku a Vietnamu vynikají svou výškou i obvodem kmene. Dorůstají až 50 metrů, kmen mívá v průměru 1200 mm. Dřevo BANGKIRAI vykazuje hustotu 900 - 1 150 kg/m3. Řadí se tak k nejodolnějším na světě. V čerstvém stavu má žlutohnědou až olivovou barvu, po čase tmavne na olivově hnědou. Letokruhy nejsou znatelné, suché dřevo je bez zápachu. Terasy ze dřeva BANGKIRAI jsou vysoce odolné vůči plísním a hmyzu (ve dřevě se mohou nacházet drobné otvory od hmyzu, které ale nemají na kvalitu ani životnost vliv). Dřevo obsahuje olejnaté látky, které ho činí tvrdým a velmi odolným.

 

  • Terasová prkna BANGKIRAI nabízíme v exkluzivní kvalitě KD Premium garantující sušený výběrový materiál nejvyšší jakosti. Dodáváme ho v rozměrech 25 x 145 mm a délce podle požadavku zákazníka.

Terasa ze dřeva MASSARANDUBA: Extrémně tvrdá dřevina pochází z Jižní a Střední Ameriky. Vyniká přirozenou odolností vůči povětrnostním vlivům. Díky hustotě dřeva 1 100 - 1 200 kg/m3 je perfektní volbou pro stavbu venkovních teras. MASSARANDUBA má červenohnědou barvu, působením UV záření se časem změní na šedostříbrnou. Jak dlouho si původní odstín dřevo udrží, závisí na pravidelnosti ošetřování kvalitním olejovým nátěrem. Během prvních několika týdnů uvolňuje dřevo barvivo (tmavou kapalinu). Montáž je nutné provádět nerezovými vruty, ideálně kvality nerez A4.

  • Terasová prkna MASSARANDUBA můžete zakoupit v rozměrech 21 x 145 mm a 5 x 145 mm v délce podle vašich požadavků.

 

Největší výhody teras z exotického dřeva

Kromě estetického hlediska jsou tyto terasy vyhledávané pro dlouhou životnost a maximální kvalitu. Navíc splňují nejvyšší nároky na:

  • odolnost vůči povětrnostním vlivům, plísním i hmyzu
  • širokou barevnou variabilitu
  • dlouhou životnost
  • atraktivní, moderní vzhled

 

Co o terasách z exotického dřeva říkají chlapi z Dřevocentrum CZ: Terasová prkna z exotických stromů jsou vynikající volbou pro ty, kteří hledají exkluzivní materiály a dlouhou životnost.

 Nově můžete zakoupit tento sortiment i na našem e-shopu  

SPECIFIKACE

Nabídka se může lišit dle jednotlivých poboček. Konkrétní rozměry a typy na poptání.

CHCI POPTAT PRODUKT

Maximální velikost souborů 20MB
Přečetl(a) jsem si a souhlasím s uvedenými podmínkami